Võlanõude summade korrektsust ei kontrollinud keegi; eetrisse läks võltsitud summadega hagihoiatus.

01.12.2020 kuupäeval nägi ETV kanalil olnud saates „Suud puhtaks“ eetrivalgust hagihoiatus, kus hoiatusel olevad summad oli võltsitud.

Eriti kahetsusväärseks võib pidada aga juhtumit seepärast, et võlateatisel olevate summade korrektsust ei kontrollinud võlanõustaja, kes nõuet saates „Suud puhtaks“ avalikult esitles, ega ka Eesti riigikanalil eetris olnud saate „Suud puhtaks“ kollektiiv.

Tänaseks on „Suud puhtaks“ kollektiiv Julianus Inkasso ees avalikult vabandanud, aga kahetsusväärne juhtum oleks võinud olla olemata, kui hagihoiatusel olevaid summasid oleks enne eetrisse laskmist kontrollitud.

Õige hagihoiatus

Võltsitud summadega eetris olnud hagihoiatus

 

Täna on Eesti Vabariigi võlaõigusseaduses sätestatud kõik võlanõudele lisanduvad kohtueelsed kui ka kohtukulud. Kulude suurusega saate tutvuda siin. Erisusi märgates võtke kindlasti ühendust Julianuse Inkassoga numbril 681 4456.

Kuigi võlgnevused võivad tabada igaüht, siis ei tohiks võlgu jäämine olla ühiskonna poolt aktsepteeritud elustiil ning võetud kohustuste eest tuleb ka vastutust kanda. Seega kohustusi võtnud võlgnike toetus ja nõustamine on igati tänuväärne, aga vahel tekib küsimus, kas MTÜ Eesti Võlanõustajate Liidu käitumine toetab ikka võlakohustuste eest vastutuse võtmist või on nende suurem eesmärk mustata ettevõtteid, kelle ülesandeks on Eesti Vabariigis tegutsevate ettevõtete tähtajaks tasumata arvete haldamine. Meie lootus on, et fookuses on siiski finantshariduse jagamine ja moraalne toetus võlgadest vabanemiseks.

Julianus Inkasso kollektiiv

Saate “Suud puhtaks” vabandus Julianus Inkasso ees