Aktiva Finance Group omandab Intrumi Balti ärid. Stockholmi börsiettevõte Intrum lahkub Baltikumi turult. 

Aktiva Finance Group ja Intrum sõlmisid lepingu, millega omandatakse 100%-line osalus Intrumi Eesti, Läti, Leedu ettevõtetes. Tehing viiakse Eesti ja Läti turgudel lõpule Q3 jooksul, Leedus 2023.aasta jooksul. 

“Intrumi Baltikumi äride omandamine on kooskõlas meie visiooniga kasvada regiooni suurimaks finantsvaldkonna terviklahendust pakkuvaks grupiks. Tänaseks on meie grupi ettevõtete seas tervet kliendi krediidi elutsüklit katvad ettevõtted, nagu Krediidiregister, maksehalduskeskkond Perfi, Tarkpay ja Julianus Inkasso,” kommenteerib tehingu tagamaid Ülar Maapalu, Aktiva Finance Groupi juhatuse esimees.

“Intrumi klientide jaoks muudatusi esialgu ei toimu, kõigi klientidega võtame ühendust ning jätkame neile tavapärase kõrgel tasemel klienditeenindusega,” lisab Maapalu.

Andrés Rubio, Intrumi President ja CEO kommenteerib Balti äridest loobumist järgmiselt: “Oma geograafilise jalajälje vähendamine Balti regioonis võimaldab meil keskenduda frantsiisiärile ning taktikalistele turgudele, et viia ellu oma ambitsioon keskenduda turgudele, kus saame saavutada liidrirolli nii teeninduses kui ka investeeringutes läbi ärilise edu ja tulude kasvu.”

Intrum on Stockholmi börsil noteeritud Rootsi ettevõte, mis tänaseks tegutseb krediidijuhtimisteenustega 21 Euroopa riigis.

Rohkem infot: www.intrum.com  

Aktiva Finance Group on Eesti kapitalil põhinev regiooni suurim debitoorsete võla-portfellide kokkuostja. Grupi ettevõtete hulka kuuluvad Krediidiregister, Taust.ee, Altero, Tarkpay, arvete halduse ja maksete keskkond Perfi (EE) ja Viena Saskaite (LT) ning Julianus inkasso ärid Poolas, Leedus, Lätis ja Eestis.  

Kõigi Aktiva Finance Groupile kuuluvate ettevõtete tegevused koos moodustavad lähipiirkonna ainukese finantsinfrastruktuuri terviklahendust pakkuva ühenduse.