Julianus grupp laiendas haaret

OÜ Julianus Inkasso emafirma OÜ Aktiva Finants omandab osaluse maksealgatuse teenust pakkuvas openbanking lahenduses Tarkpay.com.

Tehingu lõpuleviimiseks on vajalik Eesti Finantsinspektsiooni kooskõlastus.

Tegemist on meie kontserni jaoks teise open banking lahendusel toimiva ettevõttega, mis võimaldab tagada meie klientidel arvete parema laekumise ning muuta kindlamaks ja odavamaks raha jõudmise teenuse tarbijalt teenuse osutajale.

Tarkpay.com tegutseb Eesti turul ning alustab septembris tegevust Lätis ja Leedus.

„Aktiva Finantsi eesmärk on pakkuda Eestis, Lätis ja Leedus finantsturu infrastruktuuri teenuseid ning tänase seisuga oleme väga heades positsioonides kõikide soovitud teenustega,“ ütles Aktiva Finantsi tegevjuht Ülar Maapalu.

Meie kontserni kuulub:

  • Baltikumi juhtiv inkasso ja kohtumenetluse ettevõtte Julianus Inkasso, kelle menetluses on üle 700 000 aktiivse võlanõude.
  • Eesti suurim maksehäirete register Taust.
  • Baltikumi suurim krediidiportfellide kindlustaja ja võlaportfellide ostja Aktiva Finants.
  • Baltikumi ainus open banking lahendusel toimiv kontoteabeteenuse pakkuja accountscoring.com, mille abil tehakse igas kuus rohkem kui 30 000 krediidiotsust
  • Baltikumi suurim laenumaakler Altero.
  • Leedus tegutsev tarbijate arvelduskeskkond Viena Saskaita, mida kasutab igakuiselt üle 190 000 inimese.

„Hetkel on krediiditurg väga kiires arengufaasis, kus toimub palju põnevat ja meil on hea meel olla selle valdkonna pioneeride seas ning pakkuda omapartneritele kõige tõhusamaid lahendusi, mis võimaldavad tõsta krediidiotsuste kvaliteeti ning kindlustada krediidilepingute täitmist,“ ütles Aktiva Finantsi tegevjuht Ülar Maapalu.

Julianus grupi ettevõtetes töötab Baltikumis kokku üle 180 töötaja.