Revolutsioon laenuturul

Uus krediidivahendusportaal Compara.ee tõi Eestis turule uue teenuse, mis võimaldab kiiresti leida laenuturult parima laenupakkumise ning koheselt samas veebikeskkonnas ka laenulepingu sõlmida.

6. märtsi Õhtuleht kirjutab, et Eestis on seni puudunud lihtne ja mugav viis erinevate laenuandjate pakkumiste võrdlemiseks, kuid Compara abil on see nüüd võimalik.

 

Compara pakub kliendile nüüd võimalust teha kõik laenu võtmiseks vajalikud toimingud ühel veebilehel, alustades laenutaotluse täitmisest ja lõpetades lepingu sõlmimisega. Oluline võit laenu soovija jaoks on see, et laenutaotlus tuleb täita vaid ühe korra ning mõne hetke pärast näeb taotleja erinevate krediidiandjate tehtud pakkumisi.

Koos laenupakkumiste võrdlusega soovitab Compara ka kliendile parimat pakkumist. Kui klient leiab endale sobiva pakkumise, saab ta Compara.ee lehel koheselt krediidiandjaga laenulepingu sõlmida, kusjuures taotlusest lepingusõlmimiseni võib minna kõigest 2 minutit! Ja mis kõige tähtsam: teenus on taotlejale tasuta.

Compara toob välja parimad pakkumised

Tihti langetavad laenuvõtjad erinevate võimaluste kaaludes otsuse pelgalt paari näitaja – madala laenuintressi ja väikseima igakuise tagasimakse põhjal. Paraku ei tähenda need tingimused alati parimaid lepingutingimusi. Et saada täpselt aru, milline on laenuandja pakkumine tegelikult, tuleb hoolikalt tutvuda laenulepingu, laenuandja üldtingimuste ning vajadusel ka muude laenuandja dokumentidega. Compara laenumaakler arvestab kõigi laenuandja lepingut puudutavate tingimustega ning soovitab taotlejale parima võimaliku pakkumise.

Comparal oli oma teenust turule tuues kolm põhimõtet: see peab võimaldama kliendile kiiremad laenuotsused, esitatud pakkumised peavad olema omavahel võrreldavad ning teenuse kasutamine peab olema lihtne.

Kui seni on laenu soovija pidanud eraldi iga krediidiandja juures täitma laenutaotluse, tutvuma laenulepingu tingimuste, laenuandja üldtingimuste ja muude juhiste ning dokumentidega, siis Compara veebiportaal teeb selle kliendi eest ära.

Compara säästab aega

Kui klient on endale sobiva pakkumise Comparas välja valinud, vahendab Compara talle soovi korral laenulepingu. Tuleb tähele panna, et taotlust esitades ja laenupakkumisi võrreldes ei kaasne veel kohustust lepingu sõlmimiseks! Siiski tasub laenu kasutamise vajadus eelnevalt lepingu allkirjastamisele hoolikalt läbi mõelda.

Mujal maailmas on sarnane krediidivahenduse teenus edukalt toiminud juba 90ndate aastate lõpust ja Rootsis 2007. aastast, kusjuures teenuse peamise kasutajaskonna moodustab tugev keskklass. Erinevad uuringud on kinnitanud, et lisaks selgele ja taotlejale arusaadavale pakkumisele seisneb lisandväärtus ka kiiruses – laenu taotlemisest väljamakseni kuluv aeg on vähenenud kolmandiku võrra.

Esialgu saab Compara vahendusel taotleda ilma tagatiseta laenu summas kuni 15 000 eurot, kuid peagi lisanduvad valikusse ka eluasemelaen ning autoliising.

Compara ei ole laenuandja, vaid sõltumatu krediidivahendaja ja Compara teenus on mõeldud kõikidele laenu võtta soovivatele täisealistele klientidele, kes soovivad kiiresti ja kergesti mõistetavalt saada ülevaadet erinevate krediidiandjate pakkumistest.

Compara on LoanFiner OÜ’le kuuluv kaubamärk, millele on Eesti Finantsinspektsiooni poolt väljastatud krediidivahendaja tegevusluba. LoanFiner’i tuumikaktsionär on Aktiva Finants, mis on suurim krediidihaldusteenuseid pakkuv ettevõtete grupp Baltimaades. Aktiva Finantsi bilansimaht on 20 miljonit eurot, grupi ettevõtetes töötab 100 inimest.