Oliver Markvart sai Aktiva Finantsi juhatuse liikmeks

OÜ Julianus Inkasso juhataja Oliver Markvart asus ka emafirma OÜ Aktiva Finants juhatuse liikmeks. 

Aktiva Finants on Baltikumi juhtiv finantsteenuste infrastruktuuri ettevõte. Me oleme viimase kolme aasta jooksul investeerinud uute ettevõtete omandamisse ja pankade krediidiportfellidesse üle 100 miljoni euro. Seoses tegevuse laienemisega vajame me rohkem panustamist kontserni tasemel. Me oleme oma ärimahte väga oluliselt kasvatanud ning enamus meie tuludest tuleb täna väljastpoolt Eestit ning väljastpoolt inkassotegevust. Meie kontsern peab täna viite erinevat litsentsi neljas riigis ning regulatsioonide maht ja kasv ning üldiselt ebamäärane olukord maailmas on üha suuremaks väljakutseks investeeringute juhtimisel sõnas Aktiva Finantsi juhatuse esimees Ülar Maapalu.  

Oliver Markvarti ülesandeks on kontserni erinevate ettevõtete koostöö koordineemine ja kontserni igapäevane juhtimine. Kontserni senine tegevjuht Ülar Maapalu keskendub jätkuvalt võlaportfellide ostule ning investeeringutele uutesse ettevõtetesse ja vastselt omandatud Poola inkassoettevõtte käivitamisele. Kontserni kolmas juhatuse liige Margus Aule jätkab kontserni finantsjuhina. 

Aktiva Finantsi kontserni kuulub: 

  • Baltikumi juhtiv inkasso ja kohtumenetluse ettevõtte Julianus Inkasso, kelle menetluses on üle 700 000 aktiivse võlanõude. 
  • Eesti suurim maksehäirete register Taust. 
  • Baltikumi suurim krediidiportfellide kindlustaja ja võlaportfellide ostja Aktiva Finants. 
  • Baltikumi ainus open banking lahendusel toimiv kontoteabeteenuse pakkuja accountscoring.com, mille abil tehakse igas kuus rohkem kui 40 000 krediidiotsust 
  • Baltikumi suurim laenumaakler Altero. 
  • Leedus tegutsev tarbijate arvelduskeskkond Viena Saskaita, mida kasutab igakuiselt üle 190 000 inimese. 
  • Peagi rebrandingu läbi tegev Poola inkassoettevõte 15 töötajaga. 

Julianus grupi ettevõtetes töötab kokku pea 200 töötajat. 

 

Ülar Maapalu 

Aktiva Finantsi juhatuse esimees 

ylar@julianus.ee