Julianus Inkasso tõi 2019 aastal klientidele tagasi üle 37 miljoni euro

Baltimaade suurim inkassoettevõtete grupp Julianus tõi Eesti, Läti ja Leedu klientidele 2019. aastal tagasi üle 37 miljoni euro, mis on 15 protsenti rohkem kui 2018. aastal.

Tegemist on 8 aastat järjest läbi aegade edukaima aastaga meie ja meie klientide jaoks. Oleme selle ajaga kasvanud 4 korda. Meie valitud strateegia – olla efektiivseim – on toonud meile jätkuvat edu. Meie kliendid tahavad saada oma raha tagasi ning kui olla selles edukas, siis on kliendid sinuga.

Sellel aastal tähistab Julianus Inkasso oma 25. juubelit. Selle aja jooksul on menetletud üle 2 miljoni nõude ning kokku on klientidele toodud tagasi 290 miljonit eurot.

Eelmise aasta kõige suuremaks sündmuseks võib pidada Eestis oma pikaaegse konkurendi, 23 aastat turul tegutsenud AS Lowell Eesti (endise nimega Lindorff) omandamist. Sellega laiendasime me oma kliendibaasi ning suurendasime nõudeportfelli 60 000 nõude võrra.

Ühtlasi sai sellega meie gruppi kuuluvast krediidiregistrist Taust.ee Eesti suurim eraisikute maksehäirete andmebaas rohkem kui 250 000 aktiivse nõudega, mis võimaldab pakkuda klientidele informatsiooni krediidiotsuste tegemisel. Teiseks suureks kordaminekuks võiks lugeda Taust.ee poolt open banking´u raames kontoteabe teenuse käivitamise, mis võimaldab automatiseeritult pärida krediidiandjatel laenutaotleja konto väljavõtteid ning neid konsolideerida ja kategoriseerida, et teha kvaliteetsemaid ja kiiremaid krediidiotsuseid.

2020. võiks inkassoturul pigem karta rahutut aastat. Kulud kasvavad, kapitali hind kasvab, kuid töö maht ei suurene. Tõenäoliselt peavad mõned tegijad lõpetama tegutsemise.

Julianus Inkasso on 1994. aastal asutatud krediidihaldusteenuseid pakkuv ettevõte, mis tegutseb Eestis, Lätis ja Leedus. Julianus Inkasso kuulub Euroopa inkassoettevõtete liitu European Collectors Association (europeancollectors.com), mis ühendab juhtivaid Euroopa krediidihaldusettevõtteid 21 riigist Euroopasning lisaks läbi partnerite teenindame enamuses maailma suurimates riikides. Grupis töötab kokku 110 valdkonna spetsialisti.

Täiendav informatsioon:

Oliver Markvart, Julianus Inkasso juhataja

Tel: +372 5390 7922, e-post: oliver.markvart@julianus.ee