Aktiva Finance Groupi viimane samm Intrumi ostul: Leedu Intrumi liitmine Julianusega.

Leedu konkurentsiameti heakskiidu alusel omandab Aktiva Finance Group Intrumi Leedu ettevõtte ja toimub ühinemine Julianus Inkassoga. Eesti ja Läti Intrum liideti Julianusega 2023 a. Tehingu hinnaks oli 30 miljonit eurot. 

“Intrumi Eesti ja Läti äride omandamise ja Julianusega ühendamise viisime edukalt lõpuni 2023 aastaga.  Äride konsolideerimine on tõstnud efektiivsust ja klientide rahulolu. Mul on hea meel, et lõpuks saame sama protsessi läbi viia ka Leedu Intrumiga,” ütleb Aktiva Finance Groupi tegevjuht Oliver Markvart.  

Aktiva Finance Groupi innovatsioonijuht Artur Rahkema on tuleviku suhtes optimistlik. “See on ühe põneva peatüki lõpp ja tõestus meie kvaliteetsest tööst kui standardist kõigile samas ärisfääris. Meie tugevuseks on alati olnud organisatsioonide ühendamine ja sellega planeerime ka tulevikus jätkata.”  

Möödunud aastal kommenteeris Intrumi president ja tegevjuht Andrés Rubio ostu kui nende võimalust äri fookus jätta teistele turgudele ja keskenduda liidrirolli saavutamisele seal.  

Aktiva Finance Group on Eesti kapitalil põhinev regiooni suurim terviklike finantsinfrastruktuuride pakkuja. Ettevõtte alla kuuluvad Krediidiregister, mis pakub andmelahendusi krediidi- ja äririskide juhtimiseks koos Taust.ee portaaliga, Altero finantsvõrdlusplatvorm, arvete haldus- ja maksekeskkond Perfi (Eesti ja Poola), sama keskkond Leedus Viena Sąskaita ja Julianus Inkasso ehk võlgade sissenõudmisteenuste pakkuja Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas